Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky


4.3.2012

2.3.2012 oslavila moje Graciellka své 2. narozeniny ! :)
To už jsme velká holka, že jo !  :D21.12.2011

Rok se s rokem sešel a máme tu zase Vánoce, a proto všem návštěvníkům a příznivcům mých stránek přejeme s kočičkami krásné, příjemné a klidné prožití vánočních svátků, šťastný a veselý Nový rok a ať je ten rok 2012 ještě možná úspěšnější než ten letošní !


Šťastné a Veselé !


 

 

10.8.2011

Dávám sem zprávu, která sice nesouvisí s kočičkami, ale také souvisí s členem naší rodiny a já myslím, že si zaslouží, aby se lidi dozvěděli, že žil tak chytrý a hodný pes !
Dnes odešel do psího nebe náš Arčí (Archibald Donna Star) a ano byl naší star a hvězdou. Bylo mu 14 let ....
Tak dovolte malou vzpomínku na něj, protože on si ji zaslouží !

p9280051.jpg
29.6.2011

Dnes je Gracinka 10 dní po vyndání stehů a 20 dní od kastrace. Vše se nádherně zahojilo, vykousla si jen jeden steh :) - moje nepozornost - došla jsem si na záchod a nechala jsem jí bez "gatěk", které jsem jí vyrobila z ponožky a které jsem jí, když jsem byla v práci nebo pryč, navlíkala přes tělíčko a ránu, aby se k ní nedostala....
Jizva není skoro vůbec vidět - opravdu smekám před prací našeho pana veterináře !
Po celou dobu hojení bylo všechno v naprostém pořádku - ani jednou žádný náznak bolestí (čehož jsem se bála nejvíc), Morrisek na ní byl hodný ..... Gracinka papkala, pila, chodila na záchůdek, hrála si a dováděla - ježiš ty tady tak dováděli ! Lítali tady až jsem se musela zlobit páč jsem chtěla, aby byla Grací v klidu .... no nebylo mi to nic platné - bylo jí dobře a chtěla lumpačit, tak lumpačila :) Vlastně je to jedině dobře.

Přidala jsem nové album s fotečkama mojí malé sfingy, abyste viděli, že je po kastraci živá a zdravá :D10.6.2011

Tak máme po kastraci, Graciellka se bála míň než já :)
Už i papkala, na záchůdku byla, dokonce i na klín se přišla pomazlit ;) Tak doufám, že další průběh bude bezproblémový a že ji úspěšně uhlídám a nevykouše si vnější stehy.

Odpoledne jsem jí (i Morriskovi samozřejmě) koupila nějaké dobrůtky a nový pelíšek - je opravdu princeznovský ! :)
Do fotogalerie jsem přidala pár foteček z dnešního dne, tak mrkněte :)7.6.2011

Po dlouhé době se opět hlásím a máme několik novinek:

1) přidala jsem nové fotečky mé Graciellky jak krásně zbobí :) Vyrostla z ní nádherná kočička !

2) tento pátek 10.6.2011 jdeme s Graciellkou na kastraci (resp. sterilizaci :D ). Musí to být, protože se říje opakují po 14 dnech a Grací je v nepohodě :( no a já po týdnu také :)
Chemii do ní cpát nechci, no a koťátka také nechci, tak je to nejlepší rozhodnutí.

3) no a do třetice všeho dobrého (doufám :D ) se o víkendu 25. a 26.6. (jeden z těchto dní) účastníme výstavy koček v Brně ! Samozřejmě, že pokud Gracinka po kastraci nebude ještě zcela v pořádku, na žádnou výstavu jí nevezmu ! 
A co jsem slyšela tak účast Donů bude hojná !
Tak se budu těšít třeba i s vámi na viděnou v Brně !


2.3.2011

Happy Birthday to you♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪ ♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪Happy Birthday to you♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪Happy Birthday Happy Birthday ♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪ ♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪...Happy Birthday to you!♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪...and many more!♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫

Dneska je mojí krásné Graciellce jeden rok !
Všechno nejlepší holčičko moje  :-*19.2.2011

Po dlouhé době jsem přidala nové fotečky mých kočičáčků do nové fotogalerie "V Labyrinthu :D".
Koupila jsem jim totiž novou hračku - Labyrint od Catit :D - úžasná hračka, do které nasypete pamlsky a číča si je musí dolovat tak dlouho dokud nepropadnou patrem dolů do misky, kde je může sníst. A můžu vám říct, že mým číčám trvalo přijít na tento systém asi tak 30 vteřit :D - no pamlsky jsou pamlsky :)

A 7.2.2011 to bylo přesně půl roku co jsme si jeli pro Graciellku :-*11.1.2011

Vítám všechny milovníky sphynxíků a příznivce mých stránek v novém roce a hned na úvod jsem přidala aktuální fotky naší Graciellky do galerií "Graciellka, naše modelka" a "S Morriskem" - na topení".
Tak přeji pěkné pokoukání !

Jinak máme za sebou druhou říji. Přišla asi po 1,5 měsíce po té první a tak je klidně možné, ža je to pořád ta jedna, jen byla nějaký čas v útlumu. Tak jsme trochu válčili, ale už to "trápení" jak já tomu říkám máme za sebou a už to brzy bude zase moje stará Graciellka :)21.12.2010

Za naší celou kočičí i nekočičí rodinku vám všem přejeme krásné a klidné prožití Vánočních svátků a šťastný vstup do nového roku 2011 !

pro zvětšení klikněte


21.11.2010

Tak ta naše malá holčička definitivně dospěla :-/
Dneska je to třetí den co máme první říji.
První dva dny spíš nahlas mňoukala, vrkala a kňourala a trochu jí natekly cecíky, ale dneska se k tomu přidalo i válení, tahání zadečku, nastavování a zvedání zadních nožiček....
U žádné činnosti nevydrží dlouho, nechce si hrát - o jídle ani nemluvim... Ničim jí nejde zabavit, aby na ty kocoury zapoměla... Vlastně pouze když spí, tak má a je klid.
Pořád to na Morriska zkouší, ale ten si s tím neví rady a tak na nás kouká a mňouká jako co to má znamenat :)...
Teď jen doufám, že si nebudou sousedi stěžovat na hluk, protože přece jenom bydlíme, i když v ne úplně klasickým, paneláku...
Graciellce bude 9 měsíců ...


13.11.2010

Přidány nové fotečky do galerie "S Morriskem... na topení" a na toto jsem velmi dlouho čekala :) !


5.11.2010

Konečně přidána rubrika "O Graciellce" - tak přeji pěkné počteníčko !


3.11.2010

Včera bylo naší princezně 8 měsíců :) Přijde mi, že se vůbec nezměnila, možná trochu vyrostla a už začíná mít "ženské" tvary, ale duší a hravostí je pořád koťátečko :)


29.10.2010


Ti co na Graciellčiny stránky chodí pravidelně si už určitě všimli, že jsem přidala novou rubriku "Péče" :) - více tedy najdete po levé straně ...
Už se chystá i rubrika "O Graciellce" :))


11.10.2010

Tak konečně přidány fotky v novém pelíšku na topení a také přidány nové fotky v galerii "S Morriskem..." -  podgalerie "Papáme..." a několik nových fotek je i v galerii "Nedělní válení" - ty doporučuju shlédnout - opravdu parádní lenošení :)
Tak hezké pokoukáníčko !


8.10.2010

Už jsou to dva měsíce, co jsme si Graciellku přivezli a malé bylo 7 měsíců. Musím říct, že to neskutečně utíká !
Včera mi konečně přišlo závěsné odpočívadlo na topení. Graciella totiž strašně ráda leží na topení nebo u topení a tak jsme jí tam dávali dečky, aby jí to netlačilo. No a rozhodla jsem se, že teda koupim to odpočívadlo. Však to znáte, koupíte něco spešl a oni na tom pak nechtějí ležet, ale já jsem to zkusila a výsledek - paráda, malá byla úplně unešená, hned si ho zabrala a Morris neměl šanci :) Když odešla tak pak se tam teprve mohl podívat i Morris :) a taky lumpačil. Moc se jim to líbí a dokonce i v noci v něm Graci chvíli spinkala :) Za nedlouho přidám i několik fotek.


2.10.2010

Včera jsme byli s kočičákama na veterině. Oba dostali odčervovací tabletku - malá to zvládla statečně :). Samozřejmě bylo i vážení - Graci váží necelý tři kila a Morrisek necelý čtyři kila ... Jinak se sestřičce strááášně moc líbila a líbala se jim i přepravka - dala jsem jí dovnitř růžovou deku a tak všechno ladilo - no byli unešení :) - taková malá růžová dáma :) !


26.9.2010

Nové fotečky v galerii "Graciellka a televize" a nové fotečky jsou i v galerii "S Morriskem .... na topení" !

Dneska malá poprvé sama vyskočila na kuchyňskou linku :) házely jsme si totiž myšky a jedna přistála až na lince a když jde o myšku... šup a už tam byla. Dosud tam sama nemohla vyskočit, protože je docela vysoko a tak se někdy chudinka marně pokoušela. Je to naše malá šikulka - už skáče i do vany a s Morriskem tam lumpačí. Dokonce už vlezla i na sokl v koupelně, po vzoru Morriska. Vůbec, tak nějak všechno od něj odkoukává a on něco i od ní.
Nejlepší bylo, když nám kvůli havárce takhle jednou v neděli v pět vypli vodu :-/
Museli jsme s kýblem do cisterny před barák. Jeden kýbl jsem dala vedle WCčka určený ke splachování. Kočky byli podezřele potichu a tak jsme se šli pomalu podívat kde jsou a co dělají - samozřejmě byli u kýblu s vodou - malá seděla na vaně a potichounku pozorovala Morriska jak packou "vyhrabává" vodu ven z kýblu. Samozřejmě pod ním už pěkná louže a ona si užívala a pozorovala ho jak dělá lotroviny :)
Je s nimi sranda ! Jsme strašně rádi, že je máme a nikdy bychom je za nic na světě nevyměnili ! 18.9.2010


Mrkněte na nové fotky ve fotogaleriích: "Milujeme rybičku", "S Morriskem" a "Graciellka, naše modelka" !


16.9.2010


To se mi takhle jednou něco usadilo na notebooku :) - více v nové fotogalerii "Kdopak se mi to usadil na notebooku :) ? ".8.9.2010


Dnes je s námi Graci už měsíc. Musím říct, že to teda uteklo !
Co se týče vztahu s Morriskem - zlepšení o 100%. Morrisek i Graciellka totiž přišli na to, že tu ten druhý s námi bude už napořád a že jen tak nezmizí, takže bude nejlepší si na něj zvyknout :) Už si krásně hrají, i když Morrisek ještě chvílemi zlobískuje. Ale tak to je jeho hra, že rád morduje :) a Graci se samozřejmě mordovat nechce :)
Graci už si na nás a na nové prostředí krásně zvykla a už tady tomu všemu kraluje :)
Tam kam se bála jít, už se nebojí - myslím tím vyskočit na vanu :). Do vany se teda ještě neodváží, ale když viděla Morriska jak na vanu a do vany leze a zase živ a zdráv vyleze ven, odvážila se a taky na ní vyskočila. Všeobecně je opatrnější než Morrisek.
Také jsem kočičákům pořídila nové přepravky - více i nějaké fotky zde !


2.9.2010

Dnes je Graciellce půl roku ! Všecinko nejlepčí holčičko naše ! 28.8.2010


Tak dneska spolu poprvé Morrisek a Graciellka spinkali a to na jednom polštáři a vedle sebe ! Více ve fotogalerii "S Morriskem" :) !
Několik nových fotek jsem přidala i do galerií "Graciellka, naše modelka", "Hravá koťátka :-*" a "Dovádění na škrabadle".

A nejenom Morriskovi se líbí televize a reaguje na ní - i Graci se dneska zakoukala na pohádku Doba Ledová 2 :)) - pár fotek v galerii "Graciellka a televize :)".


23.8.2010


Přidala jsem nové fotky do galerie "Graciellka, naše modelka" a do galerie "Hravá koťátka :-* ". Dále jsem vytvořila novou fotogalerii "V kukani" a "S Morriskem" :)

Jinak nám Graci krásně prospívá, je neuvěřitelně hravá a mazlivá. Vrnísek jeden :)
Myslím si, že není pravda co se říká - že kocourci jsou mazlivější než kočičky. Moje obě číči jsou neuvěřitelní mazlíci !
A to jsem vám ještě chtěla říct - myslela jsem si, že jenom jedna moje kočka je tak bláznivá a miluje brčka, ale to že je miluje i ta druhá :) to už je vrchol :)
Graciellka miluje myšky, nejraději má disko myši :) S těma dokáže řádit celé hodiny až se úplně unaví a sekne sebou do pelíšku a spí :) Miluje řádění v tunelu, někdy jsou s Morriskem tak rozjetí, že je musíme krotit... Ona je tak něžná, i když se chce prát, tak to je teda úplná pohodička oproti Morrisovi a když Graci zamňouká, je to tak tenounký a roztomilý.
Je opravdu legrace jí pozorovat !

Máme za sebou i druhé koupání a dvě návštěvy. Při té první návštěvě přišli tři lidičky - tak to byla Graci po většinu času zalezlá.. Při druhé přišli už jen dva "návštěvníci" a ona se rychleji otrkala a uvolnila a pak už si i bezproblémů hrála. Je pravda, že byla stále trošku ostražitá.. Opravdu potřebuje více času na cizí lidi. To Morris si návštěvy přímo užívá, mazlí se a loudí jídlo :)
Když jsme u loudění - tak Graci se to asi od Morrise naučila a oba loudí jak psi :) je to srandovní :) Oni vůbec jsou spíš psi než kočky - když si jdu odskočit a nebo pro něco vedle do pokoje tak jsou hned u mě - jak dva ocásky :) moji malí úžasní sphynxové !


21.8.2010

Dnes je to 14 dní co jsme si Graciellku přivezli. Byli jsme dnes dopoledne i u pana veterináře, moc se jim v ordinaci líbila :) Graci jsme i zvážili a váží neuvěřitelných 2,5 kg ! Neuvěřitelných proto, že je tak maličká a vůbec nechápu, co na ní váží 2,5 kg :) !

Přidala jsem i nové fotky do galerie "Dovádění na škrabadle" a do galerie "Hravá koťátka :-* ". Dále jsem vytvořila novou fotogalerii naší modelky Graciellky :)

Co se týče zbližování kočičáků - je to čím dál tím lepší :) Dneska o poledni jsem si s oběma lehla a spinkali jsme společně na posteli :)16.8.2010


Tak vám musím napsat několik dalších pokroků, které ti moji kočičáci dělají na cestě zbližování:

- papají z jedné misky = přesně jak jsem čekala, Morrisek to co normálně nejí, tak teď jíst chce :))
- hrají si spolu a dovádějí a hlavně se ke hře vybízejí ! Někdy ještě zlobí, ale už je nemusím hlídat 24 hodin  denně :) uff :))
- leželi spolu i v houpačce na škrabadle (ale to asi jen proto, že se Graciella nechtěla hnout a Morris si tam chtěl jít lehnout :)) Ale i tak, je to obrovský pokrok !
- Graciellka už nesyčí, jen někdy když to Morrisek přepísne a překročí asi nějakou tu pomyslnou hranici
- a asi to nejdůležitější - už od min. pátku spíme všichni společně v ložnici a dokonce se i všichni vyspíme :)

Prostě paráda !


14.8.2010

Dnes to bude přesně týden, co jsme si Graciellku, naší princeznu, přivezli.
Pokroky ve zbližování Morriska a Graci jsou parádní. Teď už dokáží vedle sebe stát aniž by na něj Graci prskala a syčela, hrají si spolu - pravda, zatím jen tak opatrně, aby se neřeklo :) - zkrátka si na sebe zvykají. Někdy dojde i k menší šarvátce a vjedou si do "vlasů" :) Při takových šarvátkách, ale není ani jeden bez viny - jsou to dva andílci s ďáblíkem v těle - a nebo naopak ??? :)) Myslím, že tohle kočkování je z důvodu, že se ještě poznávají a navzájem na sebe zkouší kam až může ten druhý zajít :)
Graciellka si tu buduje pěkné postavení, je to holka šikovná a Morriskovi jen tak něco neprojde :) Nejdřív ho vyprovokuje ke hře a pak utíká do tunelu a když na něj Morris skočí, tak Graci piští a syčí :) Je to zkrátka správná ženská nee :) ! Už jsou schopní být spolu i na škrabadle. Graciellka Morriskovi vlezla do "jeho" houpačky a Morris teda moc rád nebyl. Chvíli se škorpili, ale pak pochopil, že je lepší odejít a jít si lehnout na dečku, protože Graciellka se jentak nehne :).
Ostatně na takové hrátky se můžete podívat v nových fotogaleriích :) !


S příchodem Graciellky jsme od mojí mamky a sestřičky dostali (mimo jiné) i fontánku.
Oba z ní pijí, ale chvíli trvalo, než si na ní zvykli. Misku s vodou proto mají stále k dispozici. Pár momentek jak je Graci u fontány si můžete prohlédnout ve fotogalerii...

Dnes odpoledne, 14.8., jsem těm lumpíkům uvařila rybu. Morris jí miluje a tak jsem jí zkusila nabídnout i Gracielle. Opatrně se do ní pustila a pár kousků si vzala. Pak ale přišel Morris, který už svojí porci zdlábnul a už jí k její mističce nepustil... :)
Pár fotek jsem pořídila a najdete je ve fotoalbu "V novém domově", fotogalerie "Milujeme rybičku-na česneku ale :)".
Pro ty co se vyděsili - ryba na česneku samozřejmě nebyla - je vařená pouze ve vodě ! :)

Přeji tedy pěknou podívanou a pokud chcete, můžete se k mým kočičákům a k mým stránkám vyjádřit ve složce "Líbí se Vám tato stránka?". Neváhejte a připojte svůj komentář :) !


13.8.2010

Dnes, na pátek 13. :), jsem Graciellku poprvé vykoupala. Byla statečná, pravda, moc se jí to nelíbilo... po vykoupání jsme vyčistily očíčka a ouška - to si nechala bez větších problémů udělat :) pak už se se mnou začala trošku prát a zabalená do ručníku se trochu mlela :) - ale nic naplat, říkám jí: "Graciellko, pere se se mnou 4 kilový kocour, tak to se asi nevymaníš :)...".
Pár foteček je ve fotogalerii....


11.8.2010

Tak musím říct, že zbližování kočičáků je čím dál tím lepší. Každý den je to lepší a lepší. Na ukázku připojuji fotky, na kterých je něco, co před třemi dny nebylo vůbec možné...

obraz370.jpgobraz371.jpg
9.8.2010


I Graciellka má svůj
profil na Miciny.cz - koukněte se sami ! :)

Přidáno další video a nové fotky od Julky když byla Graciellka koťátko ! :-*
 

9.8.2010

Máme za sebou i druhou noc. Tentokrát jsme si vzala Graci k sobě do ložnice a zavřely jsme se tam. Morrisek chudáček zůstal ve zbytku bytu sám. Poprvé co se mnou nespal v posteli. Tohle řešení ale bylo nutné. Graciellka nemohla být sama, protože hrozně mňoukala jen když jsem se vzdálila na záchod a Morris už je větší a je tady doma... Nešlo, abychom tam byli všichni společně - to bychom se nevyspal ani jeden...
Mrzí mě to, ale asi jsem udělala dobře, protože se Graciellka úplně uvolnila, ráno se neskutečně mazlila a hrály jsme si. Dokonce i vrněla (poprvé od příjezdu) ! Asi si nejdřiv musela zvyknout a pořádně se seznámit se mnou aby získala důvěru a teď se teprve budeme pomalu seznamovat s Morriskem.
Dnes je to o poznání lepší než včera. Graci už nezalézá. Leží u mě na sedačce a spí. Morris i chvíli ležel na druhé straně a byli hodní. Já jsem ale seděla mezi nimi.
Myslím, že pomalu ale jistě to bude dobré!

Přidala jsem i video - tak jukejte jukejte :) !


8.8.2010-večer

Dnes večer se Graciellka odhodlala a vylezla ze své skrýše mezi topením a sedačkou. Přišla se se mnou pomazlit a chtěla si i hrát. Morriska jsem ale musela "uklidit" do ložnice a zavřít :(   Zatím Graciellka nesnese jeho pach a syčí na vše z čeho kocourka cítí :( Mrzí mě to, protože bych chtěla mít oba u sebe najednou !
Začala i průzkumničit :) a vzala si i několik granulí a kousek kapsičky.
Momentálně prozkoumává umyté nádobí v otevřené myčce :)

Přidala jsem několik fotek z dnešního dne - tak se podívejte !8.8.2010

Dnes je u nás Graciellka první den. První noc už máme za sebou. Musím říct, že probíhala jakžtakž v pohodě. Vzala jsem si Morrise i Graciellku k sobě do postele. Morrisek ležel v klidu, ale Graciellka byla celá chudinka nesvá a nervózní. Na Morriska syčela a vrčela, ale myslím, že to chce čas. Všechno se poddá. Pomalu si na sebe musí zvyknout. Brzo ráno se probudila a došla si na WC a pak už se nechtěla vrátit do ložnice a tak jsem s ní zůstala v obýváku.
Ráno byl Morrisek v ložnici a Graciellka se trochu uvolnila a hrály jsme si a víc jsme se mazlily. Už i ví, kde je fontána s vodou, ale zatím pila jen z misky. Když Morris pije z fontány, tak ho pozoruje a dokonce se už k ní odvážila na malou vzdálenost přiblížit :) Zatím si ale nevzala nic k papání-nabízela jsem jí i kapsičku, ale nechtěla. Granule má od včerejška nasypané, ale také si ještě nevzala. Morris měl to samé. Rozežral se až za cca 14dní.
Jinak je ještě plachá, spíše se straní. Vždycky když se Morrisek objeví, tak se rychle běží někam schovat - nejčastěji pod sedačku. A jakmile se přiblíží, tak na něj syčí a jde po něm i tlapkou. Morris na ní zasyčel asi jen dvakrát. Nečekala jsem, že bude tak hodný a že mu bude jako až úplně jedno, že je tu "cizí" kočička. Spíše jsem čekala, že víc bude syčet Morris a že bude bránit své území...
Chce to zkrátka čas, přece jenom je trošku starší než byl Morris když jsme si ho přivezli a to odloučení nese hůře.
Graciellko, princezno naše, jsi statečná a u nás se budeš mít jako v pohádce !